Petrcane

Petrcane to niewielka wioska rybacka położona zaledwie 10 kilometrów na północ od Zadaru. Jej historia liczy prawie 900 lat. Miejscowość charakteryzuje się malowniczymi, typowo dalmatyńskimi domami, pięknymi plażami z czystą wodą i łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Piękna zatoka, w której znajduje się Petrcane otoczona jest przez dwa półwyspy – Punta Radman i Punta Skala. Historyczne miasta Zadar i Nin położone są w odległości zaledwie dziesięciu kilometrów. Przejazd do nich jest niezwykle malowniczy, podobnie jak cała trasa do Chorwacji.

Petrcane posiada mnóstwo tętniących życiem kawiarni, restauracji i placów. Liczne szlaki, które przebiegają przez oliwne gaje są idealne do uprawiania turystyki zarówno pieszej, jak i rowerowej. Dzisiaj turystyka jest jednym z głównych sektorów utrzymujących miasto. Można wynająć tu pokoje, apartamenty oraz całe wille, które podobnie jak kwatery na Istrii są w atrakcyjnych cenach.

Największe atrakcje Petrcane to plaże. Najpopularniejsza z nich, Punta Radman, znajduje się na naturalnym półwyspie w pobliżu hotelu Pinija. Plaża jest kamienista i skalista. Jedna część plaży należy do hotelu Pinija, a wejście na nią jest płatne (nie dla gości hotelowych). Wzdłuż plaży jest gęsty las sosnowy, a na plaży znajduje się wiele obiektów oferujących zabawę i relaks.

Nieco dalej jest żwirowo -kamienista plaża Nela Beach Club, która oferuje boisko do siatkówki plażowej, bar, otwartą siłownię na plaży, obóz piratów. Wejście na plaże jest bezpłatne.

Na pobliskim półwyspie Punta Skala jest ośrodek wypoczynkowy Zaton, idealnie nadający się na rodzinne wakacje. Półwysep jest pokryty gęstym sosnowym lasem z naturalnymi plażami. Wstęp na nie jest płatny. Nieco dalej można znaleźć niezamieszkaną zatokę Visevica.

Doskonała kuchnia, komfortowe zakwaterowanie i piękne plaże, gdzie w krystalicznie czystych wodach można pływać, nurkować lub uprawiać surfing, to największe atuty miejscowości. W Petrcane można również wybrać się na wędrówki, bieganie, dostępne jest kolarstwo, jazda konna, skoki na bungee. Można także wybrać się na wycieczkę do jednego z parków narodowych.

Może Ci się również spodoba