Privlaka

Privlaka to spokojna miejscowość turystyczna położona zaledwie 18km od Zadaru i 5,5km od zabytkowego miasta Nin. Privlaka znajduje się na dużym półwyspie, otoczona jest z trzech stron przez morze; na północnym wschodzie jest zamknięta przez Zatokę Nin a na południowym-zachodzie przez Kanał Zadar. Łagodny śródziemnomorski klimat i wpływ morza znacznie ułatwiły rozwój turystyki w tym małym rybackim miasteczku. Czyste powietrze i błoto geotermalne czyni z Privlaki miejsce atrakcyjne dla ludzi, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak astma, reumatyzm.

W podwodnym świecie wokół Privlaki można znaleźć wiele jaskiń, bogate stanowiska archeologiczne, wraki statków i różnorodne, bogate życie podwodne. Właśnie z tego powodu, ale także ze względu na jej naturalne piękno, Privlaka jest popularna wśród nurków.

Privlaka ma głównie liczne piaszczyste zatoczki, które są bogate w piękne, piaszczyste plaże, płytkie i ciepłe morze, co sprzyja rozwojowi turystyki rodzinnej. Niektóre z plaż znajdują się w małych, ukrytych zatoczkach. Najsłynniejszymi plażami Privlaki są Loznica i Skoblari, piaszczyste plaże dla dzieci. Istnieje również plaża Skrapavac, piaszczysta plaża z utwardzonym i ładnym wejściem do morza, która również odpowiednia dla dzieci.

Jedną z największych plaż Privlaki jest Sabunike, która rozciąga się na ok. 20km, począwszy od Nin przez Sabunike do wyspy Vir. Charakteryzuje się długimi, płytkimi i piaszczystymi lagunami.

Privlaka ma w sumie około 267 zarejestrowanych prywatnych kwaterach, w których można znaleźć komfortowe zakwaterowanie. Apartamenty Privlaka oferuje w nowoczesnych i ładnie urządzonych domach w atrakcyjnych cenach.

Oprócz kwater prywatnych, noclegi w Privlace obejmują resorty Sabunike i Škrapavac, które składają się z bungalowów i willi z pokojami, apartamentami położonych nad morzem.
Jeśli chodzi o kempingi, to jest ich kilka w Privlace. Jednym z najbardziej znanych i największych jest kemping Dalmacija, który znajduje się w pięknej zatoce o powierzchni 40.000m². Ma 350 działek o 60m² i 90m², 25 mobilnych domów o różnych rozmiarach, supermarket, pizzerię, lodziarnię, ogródek piwny i bar na pięknej, piaszczystej plaży.

Może Ci się również spodoba